Як вибрати підходящий гейнер

Гейнери для маси містять велику кількість калорій, але не так важлива зазначена калорійність, як її джерело. Адже мета атлета на масонаборі – стати мускулистим і накоченим, а не набрати жир. Тому існують певні аспекти, на які варто звернути увагу при виборі білково-вуглеводних добавок.

1. Співвідношення білків і вуглеводів – 1: 3

Оптимальна пропорція протеїнової і вуглеводної частин – це одна частина до трьох відповідно. Джерелом білку можуть бути протеїни і з швидким, і з пролонгованим засвоєнням: сироватковий протеїн, казеїнат кальцію або міцелярний казеїн. Самий щвидкозасвоюваний – це сироватковий білок, який практично негайно поставляє поживні речовини в ушкоджену м’язову тканину (що необхідно безпосередньо після тренінгу) і стимулює її зміцнення. Протеїни з більш тривалим абсорбуванням (казеїн) добре підходять для прийому перед сном або між прийомами їжі, щоб запобігти катаболічним процесам і підтримувати позитивний баланс азоту. Складні вуглеводи, в свою чергу, засвоюються поступово і забезпечують підживлення енергією не разовим виплеском, а більш тривалий час на постійній основі.

2. Травні ферменти

Наявність ензимів, що сприяють травленню, – обов’язкова ознака якісного гейнера. Посилене травлення зменшує ймовірність виникнення тяжкості в шлунку і сприяє виробленню «палива» для інтенсивних тренувань.

3. Наявність/відсутність цукру

Безперечно, найпростіший і дешевий спосіб забезпечити високу калорійність гейнеру – додати звичайний цукор. Однак будь-який якісний гейнер містить мінімальну кількість цукру (не більше 6 г на 100 г продукту), а джерелом калорійності є складні вуглеводи з низьким або середнім глікемічним індексом.

4. Інші поживні речовини

Вітаміни та мінерали грають украй важливу роль в адаптації організму до стресу від важких фізичних навантажень. Вони нормалізують метаболічні процеси, сприяють правильному функціонуванню всіх систем органів і, як наслідок, покращують загальне самопочуття і стан організму, підвищують бадьорість та життєвий тонус. Іншими словами, створюється оптимальний фон в організмі для прогресу в спортивній мети.

Перед покупкою гейнера обов’язково вивчіть склад, звертаючи увагу на перераховані вище пункти. І не забувайте про вживання достатньої кількості клітковини зі свіжих фруктів і овочів: вони, як ніщо інше, допомагають поживним речовинам правильно засвоюватися.

Джерело: http://grinchuk.lviv.ua/vazhlivist-priyomu-proteyinu-proteininkiev-com-ua